Ráj nemovitosti
Co Vás zajímá » Časté otázky

Časté otázky

Žijete s dlužníkem pod jednou střechou?

Žijete-li s dlužníkem pod jednou střechou, pak může nastat situace, že i Vaše osobní věci budou v rámci exekučního řízení zahnuty do soupisu sestaveným exekutorem. Pokud se totiž dlužník k placení závazků nemá, je zabavení movitého majetku logickým krokem ve vývoji. K exekuci majetku dlužníka dochází, i když se jeho majetek nachází ve společných prostorách, přičemž jeho věci nejsou odděleny od majetku třetích osob.

více

Co se může stát, když dlužíte a nesplácíte?

Když dlužník nesplácí své závazky, je jen na věřiteli, bude-li trvat na plnění po dlužníkovi nebo sáhne po kterémkoliv z nic netušících ručitelů. Exekuce může být nařízena, i když jste se nikdy nedostavili k soudu a nereagovali na výzvy k vyzvednutí doporučených zásilek. Vaše chyba! Soud vás totiž klidně odsoudí i ve vaší nepřítomnosti.

více

Co může a co nesmí exekutor zabavit?

Exekutor nesmí zabavit věci, které dlužník nezbytně potřebuje k zajištění hmotných potřeb svých a své rodiny, k plnění pracovních úkolů, k výkonu podnikatelské činnosti a věci, jejichž prodej by byl v rozporu s morálními pravidly.

více

Jak se Vám prokáže exekutor?

Soudní exekutor sice odpovídá za průběh celé exekuce, ale některé výkony budou provádět jeho zaměstnanci, jako je například exekutorský koncipient nebo exekutorský kandidát.Ať je to kdokoliv,všichni jsou povinni se na požádání prokázat průkazy a pověřeními. Tedy než pustíte kohokoliv do bytu nebo mu vydáte svůj majetek, určitě se ujistěte o jeho totožnosti.

více

Přišel dopis na mé jméno s informací o zahájení exekuce, ale já netuším o co jde, nikde nic nedlužím. Co mám dělat?

Ihned kontaktujte exekutora, který je uveden v dokumentu a ptejte se, kdo je věřitelem nebo-li oprávněným. Ten by Vám měl poskytnout kompletní informace, komu a za co dlužíte. Můžete se též informovat na Vašem okresním soudě (dle místa bydliště) a dotázat se, zda je proti Vám vedeno nějaké řízení.

Mám exekuci na byt v osobním vlastnictví. Mohu ho vůbec prodat, abych co nejdříve splatil své dluhy?

Nyní jsou již Vaše vlastnická práva omezena a byt pod exekucí prodat klasickým způsobem nelze. My Vám nabízíme dvě možnosti. Dokážeme za Vás exekuci okamžitě zaplatit s tím, že zástava na nemovitost přejde na naši společnost. Byt se dá do standardního procesu prodeje a Vy získáte klasickou tržní cenu a po prodeji splatíte půjčku.

více

Jaké pravidlo se užívá pro učení hodnoty předmětů, které exekutor zabavil?

Ceny zabavených předmětů stanovuje exekutor, jako tzv. ceny odhadní. Předměty, u kterých exekutor není schopen sám stanovit hodnotu, nechá posoudit znalcem.

Jak rychle dostanu peníze, když budu prodávat zadluženou nemovitost u Vás?

Záleží na Vás, jakou službu od nás si vyberete. Abyste získali z prodeje domu/bytu/pozemku co nejvíce, navrhujeme, že vyplatíme Vaše dluhy a nemovitost dáme do standardního prodeje. Dluhů tak budete zbaveni okamžitě, nemovitost se dle její atraktivity prodá mezi 3 až 6 měsíci.

více

Exekutor mi pohrozil zabavením domu, když nezaplatím svůj dluh. Je možné se s ním dohodnout na splátkovém režimu?

Ideální je exekutora ihned kontaktovat, ať už telefonem nebo písemně (e-mailem nebo dopisem) a zeptat se ho na veškeré souvislosti. Budete vědět, kdo je věřitelem, z jakého důvodu jste se v exekučním řízení ocitli a jaké jsou další možnosti, včetně splátkového režimu, který je standardně možný, pokud s ním věřitel bude souhlasit. Bohužel má právo nesouhlasit, protože na splátkový kalendář neexistuje zákonný nárok.

více

Přišlo mi oznámení o zahájení exekuční dražby mého bytu, ale dlužím pouze pár desítek tisíc. Mohu to nějak zastavit?

V případě, že nemáte dostatek finančních prostředků na zaplacení dlužné částky, je odvolání jedinou možností, jak dražbě zkusit zabránit. Odvolání je nutné podat do 15 dnů od doručení dražební vyhlášky. Tím se ale pouze oddálí konání dražby. Během této doby se můžete pokusit sehnat peníze na zaplacení, obzvláště pokud se jedná o malou částku. Využijte našich služeb, poskytneme Vám půjčku se zástavou na Vaši nemovitost a vše vyřídíme za Vás!

Rychlý nezávazný kontakt

Řešíte složitou finanční situaci? Volejte ZDARMA 800 203 211 a objednejte se do bezplatné právní poradny nebo vyplňte následující formulář.

Mám:
 
 
 
 
Potřebuji:
 
 
Kontaktujte mě:

Napište číslicí výsledek příkladu: 9-3

Proč řešit Váš problém s námi?

  • Vše vyřešíme za vás.
  • Pracujeme bez poplatků předem.
  • Nabízíme bezplatnou právní poradnu